Zahrada plná života
zahradnické služby a interiérové dekorace

Zavlažování - Zahrada plná života

Plánek automatické závlahy

Plánek automatické závlahy

Automatický zavlažovací systém ušetří spoustu času, práce i vody. Sudy na dešťovou vodu a konve na mnoha zahradách nestačí. Zalévání neboli zavlažování pomocí automatického zavlažovacího systému umožňuje využít vodu tam, kde je opravdu potřeba, a navíc ve vhodnou chvíli. Takové zařízení sice něco stojí, ale na druhou stranu výrazně šetří čas, starosti a snižuje i o 30 až 50 % spotřebu stále dražší vody. Můžete také zahradu opustit i v horkém a často suchém srpnu a odjet na dovolenou. Automatika bude o rostliny pečovat za vás.

automatické zavlažování

automatické zavlažování

Pro travnaté plochy se používají postřikovače, pro keře, stromy a květinové záhony se hodí kapková závlaha.Všechny typy postřikovačů se instalují pod povrch, přímo do země, takže postřikovač v klidové poloze nevyčnívá ze země a jeho horní část je umístěna rovnoměrně s terénem. Existenci zavlažovacího systému tak prozradí jen stále zelený a svěží trávník.

 

Průběh závlahy

závlaha

závlaha

Výsuvné části postřikovačů se po otevření přívodu tlakem vody vysunou nad trávník, kde zůstanou po celou dobu zavlažování a po skončení se opět schovají pod úroveň terénu.

V případě, že zdroj vody není dostatečný pro zavlažení plochy všemi postřikovači najednou, je nutné tuto plochu rozdělit do několika sekcí, ve kterých zavlažování probíhá samostatně s možností odlišného režimu. Výhodou tohoto rozdělení je, že lze zavlažovat jednotlivé sekce v závislosti na potřebném množství vody.

zadešťovač

postřikovač

Jelikož využíváme kvalitní výrobky pro zavlažovací systémy zahrad od americké společnosti  Rain Bird, jsme přesvědčeni, že najdeme vhodnou variantu pro Váš zelený trávník.

 

Naše práce