Zahrada plná života
zahradnické služby a interiérové dekorace

Realizace zahrad - Zahrada plná života

Naše firma se zabývá kompletním zakládáním zahrad. Náš poradce Vás nejprve navštíví, provede hrubý nákres pozemku a předvede katalog rostlin pěstovaných v našich podmínkách včetně fotografií a popisu. Společně vybereme takové, které by byly nejvhodnější pro Vaši zahradu, a vyhovovali přitom Vašim představám. Zahrada se především musí líbit Vám.

Při realizaci je postup následovný:

  • nejprve se provede terénní úprava a modelace ploch
  • příprava, vytyčení a založení záhonů
  • výsadba stromů, keřů, trvalek
  • založení trávníku
  • údržba – zalévání, přihnojování, chemická ochrana, likvidace plevelů, škůdců, doplňování zeminy k rostlinám, mulčování a mnoho dalšího…

Jak správně začít

Před zahájením samotné realizace zahrady je nutné si ujasnit styl zahradní úpravy. Stylů zahrad a jejích úprav je mnoho, některé se drží striktně pevných linií, jiné vyžadují přírodní materiály a jiné zahrady zase potřebují prostorové vnímání a využití detailu, ale všechny realizace zahrad mají jedno společné, a to vytvořit živou kompozici barev, tvarů a vůní, která se každým dnem mění. S každým ročním obdobím se mění barva listů, tvorba květů a plodů. Je třeba vědět, jak se každá rostlina bude v daném prostředí chovat, je nutné vědět, jaký tvar a velikost bude mít rostlina za tři roky nebo za dvacet let. Poradíme Vám, jaké rostliny jsou pro Vás nejvhodnější, a doporučíme způsob jejich pěstování.

Uspořádání zahrady

Každý metr pozemku je drahocenná komodita, u které je nutné správně využít každičký centimetr. Není nutné osázet celou plochu zahrady rostlinami, které se nám nejvíce líbí, ale vytvořit prostor pro pohyb a rozhled na tom správném místě. Je potřeba rozestavit rostliny tak, aby vynikly ty, které mají v daném místě největší estetický užitek a jiné zvolit jako vyplňující podrost. Jiné květiny zase slouží pro zjemnění ostrých tvarů nebo k probarvení celé kompozice. Je také nutné zahradu sestavit tak, aby splňovala všechna potřebná kritéria, která většina zákazníků očekává, a to je krásná zahrada, zahrada pro relaxaci či zahrada s co nejnižší náročností na údržbu.

Úprava pozemku

Prvním z nejdůležitějších kroků realizace zahradní úpravy je terénní modulace. Při ní může dojít k použití přebytečné výkopové zeminy po stavbě domu, jezírka i sejmuté ornice z míst budoucích zpevněných cest a to na vyvýšené záhony, tvorbu teras, modulaci svahů. V okamžiku, kdy lehce zvlníte stávající rovinu, získá zahrada další rozměr, zvětší se a zvýrazní. Máte-li z Vašeho pozemku pěkný výhled nebo naopak potřebujete ve výhledu něco skrýt, profilací výhled podpoříte nebo vyvýšením terénu a vhodným osázením nežádoucímu výhledu zamezíte.

Rostliny v zahradě

Při realizaci zahrady je nejdůležitější správná volba rostlin. Je třeba vybrat rostliny, které snesou různé podmínky, jako je stín, úpal, vlhko nebo sucho, mechanické zatížení, rozdílné fyziologické podmínky půd nebo vodních ploch. Je třeba vědět, které rostliny budou v zahradní kompozici nejlépe vypadat a jakých rozměrů budou dosahovat v průběhu let. Rostliny jsou dodávány v té nejvyšší kvalitě. Většina rostlin je pěstovaných v kontejnerech, které umožňují lepší újmu rostlin a tím i rychlejší růst. U všech rostlin Vám poradíme, jak jednotlivé rostliny pěstovat. Věříme, že naše nápady budou vaším potěšením.

Jsme tu pro Vás a Vaši novou zahradu plnou života.

Tým zahrady plná života