Zahrada plná života
zahradnické služby a interiérové dekorace

Soliterní stromy - Zahrada plná života

Stromy do zahrady určitě patří. Do každé zahradní kompozice je vhodné umístit vzrostlý strom, který prostoru propůjčí zajímanou atmosféru. Stromy tvoří takzvanou kostru zahrady a udávají její formu a charakter.

Soliterní stromy vysazené do travnaté plochy vytvářejí během léta příjemný stín, chrání před větrem, zásobují nás plody, navíc krásně voní a umí vykouzlit zajímavou atmosféru. Jsou to nezaměnitelné individuality s osobitým  kouzlem.

Výsadba stromů

V první řadě připravíme dostatečně velkou a hlubokou výsadbovou jámu. Poté na dno jámy nasypeme směs substrátu a původní zeminy. Poměr dodržujeme 1:1, a to z toho důvodu, aby si strom lépe zvykl na původní zeminu.

Nikdy nesázejte pouze do substrátu, kořeny pak výsadbovou jámu těžko opouštějí. Strom je třeba po výsadbě ukotvit pomocí dřevěných kůlů se špicí a zafixovat úvazkem.

Kmen se tak ve větru nehýbe a strom lépe zakoření. Při výsadbě je nutné provést přiměřenou redukci koruny minimálně z 25%. Nakonec se kolem stromu vytvoří závlahová mísa, která zadrží zálivkovou vodu.

Expedice

Stromy dodáváme s kořenovým balem, který je obalený jutou a fixovaný hliníkovým drátem. S tímto materiálem lze stromy rovnou sázet. Velikost stromu je měřena jako obvod kmene v cm ve výšce 1m nad kořenovým krčkem.

Rádi Vám poradíme s výběrem stromů v různých velikostech, druhu a kultivaru vhodných právě pro Vaši zahradu. Věříme, že naše nápady budou vaším potěšením.

Jsme tu pro Vás a Vaši novou zahradu plnou života. 

Tým zahrady plná života