Zahrada plná života
zahradnické služby a interiérové dekorace

Kameny - Zahrada plná života

Stále více lidí nechce mít zahrádku jen pro užitek, ale i pro potěchu oka a duše. Do ní neodmyslitelně patří kámen. Během zimního času můžete tak v klidu plánovat úpravy svého království. Není dobré bez ladu a skladu zahltit zahradu nejrůznějšími kameny jen proto, že je máme zrovna po ruce. Jeden dominantní krasavec bývá někdy lepší než tři středně veliké kameny.Vysoký kámen je nutné vždy zapustit alespoň čtvrtinou do země – s tím je třeba předem počítat. Při volbě kamenů se nebojme kontrastů, ale není vhodné kombinovat látkově nesourodé horniny – vápenec se žulou, buližník s hadcem apod.

Na chodníčky, mozaikovou dlažbu kolem bazénů, okrasné skalky, japonské zahrady, na obsypání stromů, kolem keřů, rostlin a také na interiérové dekorace nabízíme různě barevné kameny.


Cena podle velikosti a tvrdosti kamene od 15,- Kč/kg

Solitérní kameny

Mrazuvzdorný přírodní kamen

Použití jako nášlapný kámen pro zahradní chodníčky a cesty. Barva kamene by měla ladit s barvou domu a jeho okolím.

Cena podle velikosti a tloušťky kamene od 350,- Kč/ks

Kámen na zídky

pískovec na zídky - opracovanýpískovec na zídky - opracovanýZídky se velmi často staví z kamene, typického pro daný region. Lze využít i kámen, který koresponduje se založením zahrady a dalšími prvky v zahradě. Vše je záležitostí vkusu architekta a estetického záměru v zahradě.

Pro stavbu kamenné zídky vybíráme kameny, které jsou odolné proti zvětrávání, vhodné jsou např. pískovec, vápenec, žula, břidlice.

Jak již bylo řečeno je ale nejlepší využít kameny, které jsou běžně v dosahu blízkého okolí. Zídka tak lépe zapadne do okolní krajiny a nepůsobí rušivě.

Cena kamene od 5,- Kč/kg

Kameny do skalky

Vymývaný kačírek 16/32

Před započetím budování si je třeba pořádně rozmyslet, jak velkou skalku chceme vybudovat a jakou ji budeme do budoucna věnovat péči při údržbě.

Při výběru správného druhu kamene se nechme inspirovat svým okolím. Je dobré vybírat takový kámen, který se v okolí našeho domu vyskytuje. Bude tak na naší zahradě vypadat přirozeně a v neposlední řadě ušetříme za dopravu, která je mnohdy dražší, než sám kámen.

Vápencové kameny ve skalce

Vápenec

Samotnou montáž skalky nejlépe začněme položením mulčovací folie, která zamezí prorůstání plevele. Pak si rozmístěme rostliny, abychom si vyformovali podobu budoucí skalky. Mezi rostliny klaďme větší kameny a mezery vyplňujme menšími. Do mulčovací folie vystřihněme otvor, do kterých vsadíme rostliny. Pozor, abychom rostliny nedávali moc blízko k sobě a v budoucnu do sebe nevrůstali. Při sázení použijme vhodný substrát, který vyživí rostliny a zabezpečí jim přísun živin.

Dekorační kameny