Stále víc lidí nechce mít zahrádku jen pro užitek, ale i pro potěchu oka a duše. Do ní neodmyslitelně patří kámen. Během zimního času můžete tak v klidu plánovat úpravy svého království. Není dobré bez ladu a skladu zahltit zahradu nejrůznějšími kameny jen proto, že je máme zrovna po ruce. Jeden dominantní krasavec bývá někdy lepší než tři středně veliké kameny.Vysoký kámen je nutné vždy zapustit alespoň čtvrtinou do země – s tím je třeba předem počítat. Při volbě kamenů se nebojme kontrastů, ale není vhodné kombinovat látkově nesourodé horniny – vápenec se žulou, buližník s hadcem apod.

Na chodníčky, mozaikovou dlažbu kolem bazénů, okrasné skalky, japonské zahrady, na obsypání stromů, kolem keřů, rostlin a také na interiérové dekorace nabízíme různě barevné kameny.

žula multi color

žula multi color

žula

žula

mramor bílý

mramor bílý

vápenatá břidlice

vápenatá břidlice

žula hedvábí

žula hedvábí

zelený mramor

zelený mramor

žlutý pískovec

žlutý pískovec

červený pískovec

červený pískovec

Cena podle velikosti a tvrdosti kamene od 15,- Kč/kg

Mrazuvzdorný přírodní kamen

nášlapný kámen

nášlapný kámen

Použití jako nášlapný kámen pro zahradní chodníčky a cesty. Barva kamene by měla ladit s barvou domu a jeho okolím.

Cena podle velikosti a tloušťky kamene od 350,- Kč/ks

cesta z nášlapných kamenů cesta z nášlapných kamenů chodníček v zahradě

Solitérní kameny

červený vápenec

červený vápenec

labský valoun

labský valoun

Kámen na zídky

pískovec na zídky - opracovanýpískovec na zídky - opracovanýZídky se velmi často staví z kamene, typického pro daný region. Lze využít i kámen, který koresponduje se založením zahrady a dalšími prvky v zahradě. Vše je záležitostí vkusu architekta a estetického záměru v zahradě.

Pro stavbu kamenné zídky vybíráme kameny, které jsou odolné proti zvětrávání, vhodné jsou např. pískovec, vápenec, žula, břidlice.

Jak již bylo řečeno je ale nejlepší využít kameny, které jsou běžně v dosahu blízkého okolí. Zídka tak lépe zapadne do okolní krajiny a nepůsobí rušivě.

Cena kamene od 5,- Kč/kg

Kameny do skalky

Vymývaný kačírek 16/32

Před započetím budování si je třeba pořádně rozmyslet, jak velkou skalku chceme vybudovat a jakou ji budeme do budoucna věnovat péči při údržbě.

Při výběru správného druhu kamene se nechme inspirovat svým okolím. Je dobré vybírat takový kámen, který se v okolí našeho domu vyskytuje. Bude tak na naší zahradě vypadat přirozeně a v neposlední řadě ušetříme za dopravu, která je mnohdy dražší, než sám kámen.

Vápencové kameny ve skalce

Vápenec

Samotnou montáž skalky nejlépe začněme položením mulčovací folie, která zamezí prorůstání plevele. Pak si rozmístěme rostliny, abychom si vyformovali podobu budoucí skalky. Mezi rostliny klaďme větší kameny a mezery vyplňujme menšími. Do mulčovací folie vystřihněme otvor, do kterých vsadíme rostliny. Pozor, abychom rostliny nedávali moc blízko k sobě a v budoucnu do sebe nevrůstali. Při sázení použijme vhodný substrát, který vyživí rostliny a zabezpečí jim přísun živin.

Dekorační kameny

praný kačírek frakce 8/16

praný kačírek frakce 8/16

praný kačírek 32/63

praný kačírek 32/63

praný kačírek 16/32

praný kačírek 16/32

praný kačírek 11/22

praný kačírek 11/22

okrasný štěrk šedo-růžovo-bílý

okrasný štěrk šedo-růžovo-bílý

oblázky

oblázky

solitérní kameny

solitérní kámen

alpínkové kameny

alpínkové kameny

šlapáky

šlapáky

Těšíme se na Vás
My

„S námi je i Vaše zahrada plná života“